Միջին դպրոցի 6.4 դասարանի սովորողները որոշեցի պիցա պատրաստել: Նրանք պիցաի համար պետք է գնաին խանութ և գնեին՝ 2 հատ պիցաի խմոր, որն արժե 240դր, 2 հատ լոլիկ, 1 հատ կետչուպ — 400դրամ, մայոնեզ- 380: Թվարկել նաև մնացած բաղադրիցները և նրանց գները հաշվել ընդանուր արժեքը և գրել: